Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekarolinalabajczyk blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: CALIFORNIA 2
146479 odwiedzin | wpisów: 252, komentarzy: 2173, obserwuje: 220

Okna

autor: karolinalabajczyk blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »Nasze okna mają wysokość 110. 
Tak było w projekcie, nic nie zmienialiśmy z wymiarami, to pierwszy nasz dom to też średnio co się znamy, standardy okien to 150(teraz się dowiedzieliśmy).

Okno w pokoju dziecka, sypialni i salonie przesunelismy tylko bardziej na srodek.

kilka postów niżej wstawiłam zdjęcia jakie dokładnie zamówiliśmy okna :)


Komentarze (15)
autor:mariusz223  dodano: 2018-04-30 | 17:49:25
Witam, aby ocenić czy to będzie dobrze wyglądać podpatrz inne blogi gotowych już domów, każdemu się coś innego będzie podobać. przy domach parterowych jeżeli byś chciała mieć okna 150 cm wysokie to cały dom trzeba o 40 podnieść aby okna nie chowały się pod dachem dlatego pewnie są 110 zaprojektowane. Jeszcze taka moja uwaga: na pierwszym zdjęciu macie nadproże położone o jedną warstwę za nisko chyba bo otwór okienny wychodzi teraz 100 cm ? kolejne pytanie jak grubą warstwę styropianu macie zaprojektowaną pod wylewkę ?? pytam ponieważ macie 5 warstw Ytonga pod oknami co daje 100cm wysokości plus 6 cm ma ciepły parapet co daje 106cm , jeśli będziecie mieć 15 cm styropianu co dzisiaj jest standardem wylewka 6-7 cm i 2 cm na płytki to zostaje wam 82-83 do góry parapetu. Szafki kuchenne mają 85 i więcej a z Ikei 91-92 zależnie od grubości blatu, posprawdzajcie sobie to bo potem z kuchnią będziecie mieć zabawę. Z doświadczenia wiem że trzeba daleko w przód wszystko planować;-) pozdrawiam
Tytuł: Odpowiedz
Odpowiedź do mariusz223
autor:karolinalabajczyk  dodano: 2018-05-01 | 12:12:35
Tak tak, okno ma 100cm teraz, bedzie wycienane u dolu 10cm, poniewaz zastanawialismy sie nad parapetami.
Od wylewki do parapetu bedziemy miec srednio 90-93cm
Tytuł: Dziwne....
autor:1810  dodano: 2018-04-30 | 21:22:02
Moje spostrzeżenia są takie, że czemu od frontu jest różna ilość pustaków pod oknem z lewej strony mniej z prawej więcej?! Poza tym my robiliśmy projekt indywidualny na podstawie californi i sporo pozmienialismy miedzy innymi wysokość okien i ogolnie mamy drugi wieniec.
Tytuł: Odpowiedz
Odpowiedź do 1810
autor:karolinalabajczyk  dodano: 2018-05-01 | 01:15:08
Spokojnie zdjecia byly robione gdy jeszcze druga strona nie byla dokonczona :) murarze tak zostawili abym sobie zobaczyla ;)
autor:bundzia  dodano: 2018-04-30 | 23:24:21
Proszę sobie zobaczyć u Kasiamati Oni nie zmienili wysokości okien,ale podnieśli o pustaka do góry nie kończąc wieńcem co też jest błędem. Pozdrawiam
Tytuł: Widzieliśmy
Odpowiedź do bundzia
autor:1810  dodano: 2018-05-01 | 00:03:48
Po pierwsze wiem,wiem że to błąd w sztuce to nie podlega dyskusji, po drugie ten dom oglądaliśmy na żywo w tamtym roku... Chciałam tylko doradzić z czystego serca no ale za przepychanki słowne to podziekuje. I tak na koniec komentarz poprzednika bardzo rzeczowy, proszę wziąć pod uwagę na blogu chodzi o to żeby sobie pomagać i wszelkie uwagi płyną z czystego serca.
Odpowiedź do 1810
autor:sylwia111  dodano: 2018-05-01 | 10:38:15
Jeśli można spytać co pozmienisliscie.? Pozdrawiam
Tytuł: Odpowiedz
Odpowiedź do sylwia111
autor:karolinalabajczyk  dodano: 2018-05-01 | 14:17:41
Jesli chodzi o wymiary okien to ZUPELNIE NIC NIE ZMIENIALISMY :) usunelismy tylko dwa okna - salon i jeden pokoj :)
autor:bundzia  dodano: 2018-05-01 | 11:56:59
Pani Karolino tak zapytam czy zostawiacie miejsce na rolety zewnętrzne?
Tytuł: Odpowiedz
Odpowiedź do bundzia
autor:karolinalabajczyk  dodano: 2018-05-01 | 12:13:52
Nie myslelismy o tym, raczej nie :):)
autor:bundzia  dodano: 2018-05-01 | 12:37:28
Nam nasze Boby zapomnieli o tym powiedzieć nie cofneli nadproży i teraz musimy dom ocieplać 20cm styro żeby nie było widać kaset od rolet😑
Tytuł: Odpowiedz
Odpowiedź do bundzia
autor:karolinalabajczyk  dodano: 2018-05-01 | 13:43:48
Dobrze wiedziec :);)
my na domek ocieplenie tez kupilismy styro 20cm:)
Tytuł: Okna
autor:panna_california  dodano: 2018-05-02 | 12:58:04
W naszym domku zmieniliśmy wysokość okien na 120cm (uważamy, że 150 cm przy tej bryle budynku, to jednak za dużo i okna z zewnątrz wyglądają jakby zajmowały większą część ściany). My nie chcieliśmy podnosić domu "o jeden pustak", stąd nasza decyzja o tych 120 cm. Zmieniliśmy również szerokość okna/drzwi tarasowych w salonie i w wykuszu, dodatkowo okno tarasowe w salonie przenieśliśmy na środek ściany, żeby przestrzeń z jednej i z drugiej strony była bardziej funkcjonalna. Z pozostałych zmian - usunęliśmy również dwa okna - wg. nas zbędne - w salonie i małym pokoju. Okno w największej sypialni odsunęliśmy od ściany, ponieważ było zbyt blisko. Z innych zmian - powiększenie salonu kosztem tarasu - strzał w 10! :)
Odpowiedź do panna_california
autor:sylwia111  dodano: 2018-05-03 | 09:56:05
My też budujemy californie i też powiekszylismy salon kosztem tarasu, ale wydaje się jakiś wąski teraz jeszcze bym poszerzyła salon kosztem wykuszu w jadalni . Pozdrawiam.
autor:rapsodia  dodano: 2018-09-01 | 05:59:30
Jaka szerokość ma okno 3 skrzydlowe w salonie? I jaka szerokość mają te z przodu ?

opinie subiektywne, pytanie do Was

autor: karolinalabajczyk blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Czoołem :)

Dziś będzie TYLKO subiektywnie ! :D tylko moje zdanie, tylko moje doświadczenie.

Dziś chcę dać troszkę porad i opowiedzieć jak to u nas było i jest.
Wszystko co napisze będzie moją opinią, moim zdaniem, nie jestem ekspertem

A więc jak to było od początku ?

1 ) Wybór 
Wybór to PODSTAWA , bez ani rusz, większość Nas buduje jeden dom na cały życie.
My budujemy dom pod siebie, uwzględniliśmy w naszych wymaganiach pokoi dla dzieci-to oczywiste ale nie spodziewamy się, że będą Oni będą mieszkać z Nami całe życie (chociaż jeśli tak,to poradzimy sobie) jednak zanim te dzieci będą i dorosną to dom będzie miał z 20lat , zmieni się wszystko, dom będzie już nie będzie nowy, zmieni się moda a młodzież podąża za tym co modne i na czasie. Więc..
Nie chcieliśmy dużego metrażu, ponieważ nie planujemy ogromnej rodziny, myśleliśmy o przyszłości wiecznie młodzi nię będziemy(NIESTETY!) kto to będzie później ogarniał .
Więc 1 naszym kryterium to domek do 120metrów.
Drugie nasze wymaganie to PARTERÓWKA. Parterówki są po prostu piękne :D :D :D takie nasze upodobanie i na to nie mam innego wytłumaczenia.
Kolejne nasze wymaganko to kuchnia z salonem. Po prostu tak jak domy parterowe, to nam się podoba i już . :)
Również chcieliśmy aby dom miał 3 pokoje do spania i aby kotłownia była usytuowana tak, aby moglibyśmy wstawić tam osobne drzwi z dworu.
I tak wybraliśmy Californie 2 - 

Jest to projekt oryginalny. My wprowadziliśmy następujące zmiany : zrezygnowaliśmy z DWÓCH okien : za kanapą i w jednym pokoju do spania(tam gdzie są dwa okna) .
Zrezygnowaliśmy z kominka.  Z pralni 3 metry i WC 2 metry zrobiliśmy JEDNO pomieszczenie 5m - będzie tam pralnia, więc jako jedno pomieszczenie to usunęliśmy tamte jedne drzwi. I to wszystko.

2)  Etap fachowców

Tak na prawdę nie mieliśmy jeszcze pozwolenia na budowę a JUŻ szukaliśmy murarzy, dekarzy.
Na murarzy u Nas czeka się około roku tak samo na DOBRYCH dachowców. 
Więc gdy Macie plany budowy domu a lekko Wam się spieszy, niestety trzeba wszystko do przodu. Bynajmniej tak jest u Nas.
Szczerze? Gdy buduje się dom... trzeba już wszystko wiedzieć. Ale jak już wszystko wiedzieć? 
Trzeba mieć już taką 98% wizję, plan, ponieważ po pierwsze, na wszystkich fachowców czeka się długo...więc jeszcze nie ma domu a Ty już musisz rozmawiać z fachowcem na temat co chcesz. Po drugie, zmiany są potem kosztowane.

Pomijając już dachowców, murarzy, tynkarzy.... My postawiliśmy na szybką budowę, czyli wszystko wchodzi po sobie, nie ma przestojów. Elektryk i Hydraulik - tydzień przed zalewaniem fundamentów był u Nas Pan hydraulik i elektryk.
Byłam w szoku! Szczerze na prawdę pisze, nie ma domu, jest zwykła kartka(plan) a ja mam wiedzieć gdzie chcę lampy, gniazdka, włączniki OMG. ! No ale.. taka kolej rzeczy

Okna , drzwi - czas oczekiwań na okna około 6tyg, na drzwi czekamy 10tyg.  I teraz trzeba sobie to wszystko wyobrazić jak chcemy aby nasze okna się otwierały :D jak wyglądały tak samo drzwi. I kolejna sprawa, trzeba to wszystko tak planować/rozegrać aby wszystko było sekwencyjnie, wychodzą dachowcy, przyjeżdżają okna/drzwi. Trzeba wcześniej się orientować o czasie realizacji.

Tak na prawdę gdy też planujcie taką szybką budowę to musicie myśleć CIĄGLE, ciągle wszystko do przodu zaklepywać.

Budowa to niezła biurokracja- ale warto <3


3 ) Materiał 
Z czego budujemy? O mój boże! Cały internet chyba przekopałam wpisując w google ceramika vs. ytong. Narazie jesteśmy najszczęśliwsi na świecie, że wybraliśmy YONGA. szybkie budowanie, mało odpadów, łatwo się docina. Wystarczy klej i raz ciach cegły idą . I wiecie co pierwszego dnia gdy mieliśmy już troszkę ścian padał deszcz w nocy a na drugi dzień upał- i co? ytong suchutki :)

Nie wiem jak u Was, ale my bierzemy wszystko z jednej firmy, ponieważ, dostaliśmy dobry rabat na okna, drzwi a potem dostaniemy na wykończenia. Jednak najpierw trzeba było kupić materiał nad dom wyszło to nas 45tys. :D
Z materiałem na hydraulikę, elektrykę zrobiliśmy tak, że fachowcy jadą do sklepu biorą sami na nasz rachunek materiał a po zakończeniu my za to płacimy. 

polecam cegły, kleje itd kupować na zimę, ponieważ nie ma sezonu i ceny są tańsze.

Teraz ja mam pytanie do Was .

1. planujemy dom BEZ tynków - budujemy z ytonga, chcemy tylko klej+siatka+gładź, jakie macie opinie?
2. jak uniknąć wilgoci w domu ?
3. kiedy ocieplać dom ? od razu po kleju+siatce+gładzi czy odczekać kilka miesięcy?4
4. wybraliśmy okna w środku białe . myślicie, że to dobry wybór ?


zdjęcia California 2

autor: karolinalabajczyk blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
wilgoć w nowym domu

autor: karolinalabajczyk blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Tak jak pisałam kilka postów niżej, chcielibyśmy wprowadzić się na zimę 2019. Budowa zaczęta wiosną 2018.

Tak właśnie byśmy chcieli ... jednak czasem plany się krzyżują, niebo płacze i robi się przeciągniecie w czasie

Nic na to się nie poradzi, jednak i tak planujemy wprowadzkę relatywnie szybko (zima 2019) chociaż nie będziemy źli jak to przeciągnie się na wiosnę 2019 :) żadna tragedia, ważne by nie przemęczyć osób pracujących na budowie :)

ALE.... boimy się wilgoci.

Budujemy dom PARTEROWY . BEZ poddasza . Dom budowany jest z YTONGA. Dom 115metrów . Piec na pellet + podłogówka we wszystkich pokojach, łazience, kuchni, salonie, pralni. BRAK rekuperacji. BEZ tynków sam klej i gładź.

Brak tynków - na ytonga jest to nie konieczne.

Chcieliśmy zaraz po dachu, oknach dom ocieplić - pytanie..ocieplać dom zaraz w czerwcu czy np.poczekać do wrzesnia?

Jak zacząć i KIEDY ogrzewać dom, słyszeliśmy, że 'danie w palnik' to nie dobry sposób na rozpoczęcie.

Jak sobie poradzić bez rekuperacji ?

Co zrobić aby uniknąć pokazania się tej wilgoci , jakoś inaczej to działa jak nie ma tynków, czy mógłby jakoś Mi to opowiedzieć ?Komentarze (7)
autor:bundzia  dodano: 2018-04-28 | 12:22:02
Gratuluję postępów prac😊 U nas z klinkieru mamy kominy i bardzo tego żałuję my jeszcze roku nie ma, a kominy już zachodzą białym osadem ciekawe co będzie jak zaczniemy palić w piecu😑 Nie polecam.
Tytuł: Odpowiedz
autor:karolinalabajczyk  dodano: 2018-04-28 | 14:35:04
My kominy będziemy miec zrobione z blachy:)
bedzie dobrze, na pewno!:)
autor:martusia91  dodano: 2018-04-29 | 19:59:51
Ogrzewanie wypada odpalić jeszcze przed wykonaniem wylewek (mimo próby ciśnieniowej powietrzem)by sprawdzić czy wszystko grzeje jak powinno (podłogówka,grzejniki).
U nas w ten sposób grzaliśmy chyba 2 tygodnie - hydraulicy skończyli chyba robotę w połowie listopada.Potem robiliśmy wylewki i ogrzewanie było wyłączone by swobodnie schły sobie wylewki (przez 3 tygodnie). Kolejnie zaczęliśmy grzać (stopniowo podnosząc temperaturę zasilania układu)a trwało to raptem kilka dni. Krótko mówiąc - sezon grzewczy trwał u nas od Wigilii do końca marca :)Dzisiaj piec też pracuje ale tylko do C.W.U.
Co do wilgoci - dużo wentylować (nawet jeśli zaczniecie grzać).
Nad rekuperacją dobrze pomyślcie - świetna sprawa,wiele nam pomogła przy usuwaniu wilgoci ze ścian,sufitów bez dużych strat ciepła w trakcie ogrzewania. Nas instalacja kosztowała ok. 16tyś (wszystko robiliśmy sami) ale rekuperator mamy jeden z droższych więc z ceną też idzie trochę zejść.
Tytuł: odpowiedz
Odpowiedź do martusia91
autor:karolinalabajczyk  dodano: 2018-04-30 | 09:07:53
dziękuje za rady!:) pozdrawiam ciepło!:)
Tytuł: california 2
autor:kasiamati  dodano: 2018-04-29 | 21:47:31
Pocieszę Was:) mieszkamy od roku w Californi 2 i podobnie jak Wy zaczeliśmy budoweę wiosną 2016. Wprowadziliśmy się równo po roku i pomino bardzo podmokłego terenu nie mamy problemu z wilgocią, więc plan jest wykonalny:)
Tytuł: odpowiedz
Odpowiedź do kasiamati
autor:karolinalabajczyk  dodano: 2018-04-30 | 09:10:33
Dziękuje bardzo :) jest nadzieja!:D:)
pozdrawiam ciepło :)
Tytuł: Wilgoć w domu
autor:dombezwilgoci  dodano: 2018-05-05 | 12:19:28
Witam,
Nawiązując do pytania jak uniknąć wilgoci, jednym z ważnych elementów często pomijanych jest zapewnienie sprawnej cyrkulacji powietrza w nowo zamieszkanym domu. Jeśli w państwa domu jest wentylacja grawitacyjna to należy zapewnić ruch powietrza zapewniając nawiew i wywiew. Aby te dwa elementy były spełnione okna powinny być z nawiewnikami (nawiew) a kominy drożne (wywiew - brak siatek w kratkach, wentylatorów mechanicznych – chyba że będą pracować 24 h). Pochłaniacz w kuchni powinien być podłączony do osobnego komina a drugi komin cały czas otwarty. Drzwi w pokojach z odpowiednimi szczelinami ( 80 cm2) w łazience 220 cm2. Często jesteśmy w nowo wybudowanych domach gdzie wilgoć i brak cyrkulacji powietrza powoduje rozwój pleśni. A przyczyną jest kilka nie spełnionych warunków wymienionych wyżej. Zbyt szczelne okna zakłócają prace wentylacji grawitacyjnej a pleśń lubi gdy spełnione są dwa warunki - wilgoć i brak ruchu powietrza. Dobrze jest poczekać z zamknięciem ścian styropianem bo wtedy strefa odparowania będzie tylko w jedną stronę do wewnątrz. Latem najlepiej wietrzyć budowę nocą za dnia jest zbyt parno i wpuszczając parne powietrza następuje kondensacja na chłodnych wilgotnych przegrodach. Pierwszy sezon trzeba dobrze grzać i wietrzyć. Można kupić higrometr i nie dopuszczać do wilgotności wyższej niż 60%.
Pozdrawiam
Artur
www.dombezwilgoci.pl