Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Okna

Data dodania: 2018-04-30
wyślij wiadomość



Nasze okna mają wysokość 110. 
Tak było w projekcie, nic nie zmienialiśmy z wymiarami, to pierwszy nasz dom to też średnio co się znamy, standardy okien to 150(teraz się dowiedzieliśmy).

Okno w pokoju dziecka, sypialni i salonie przesunelismy tylko bardziej na srodek.

kilka postów niżej wstawiłam zdjęcia jakie dokładnie zamówiliśmy okna :)

15Komentarze
Data dodania: 2018-04-30 17:49:25
Witam, aby ocenić czy to będzie dobrze wyglądać podpatrz inne blogi gotowych już domów, każdemu się coś innego będzie podobać. przy domach parterowych jeżeli byś chciała mieć okna 150 cm wysokie to cały dom trzeba o 40 podnieść aby okna nie chowały się pod dachem dlatego pewnie są 110 zaprojektowane. Jeszcze taka moja uwaga: na pierwszym zdjęciu macie nadproże położone o jedną warstwę za nisko chyba bo otwór okienny wychodzi teraz 100 cm ? kolejne pytanie jak grubą warstwę styropianu macie zaprojektowaną pod wylewkę ?? pytam ponieważ macie 5 warstw Ytonga pod oknami co daje 100cm wysokości plus 6 cm ma ciepły parapet co daje 106cm , jeśli będziecie mieć 15 cm styropianu co dzisiaj jest standardem wylewka 6-7 cm i 2 cm na płytki to zostaje wam 82-83 do góry parapetu. Szafki kuchenne mają 85 i więcej a z Ikei 91-92 zależnie od grubości blatu, posprawdzajcie sobie to bo potem z kuchnią będziecie mieć zabawę. Z doświadczenia wiem że trzeba daleko w przód wszystko planować;-) pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2018-05-01 12:12:35
Odpowiedz
Tak tak, okno ma 100cm teraz, bedzie wycienane u dolu 10cm, poniewaz zastanawialismy sie nad parapetami. Od wylewki do parapetu bedziemy miec srednio 90-93cm
odpowiedz
Odpowiedź do mariusz223
20061  
Data dodania: 2018-04-30 21:22:02
Dziwne....
Moje spostrzeżenia są takie, że czemu od frontu jest różna ilość pustaków pod oknem z lewej strony mniej z prawej więcej?! Poza tym my robiliśmy projekt indywidualny na podstawie californi i sporo pozmienialismy miedzy innymi wysokość okien i ogolnie mamy drugi wieniec.
odpowiedz
Data dodania: 2018-05-01 01:15:08
Odpowiedz
Spokojnie zdjecia byly robione gdy jeszcze druga strona nie byla dokonczona :) murarze tak zostawili abym sobie zobaczyla ;)
odpowiedz
Odpowiedź do 20061
bundzia
Data dodania: 2018-04-30 23:24:21
Proszę sobie zobaczyć u Kasiamati Oni nie zmienili wysokości okien,ale podnieśli o pustaka do góry nie kończąc wieńcem co też jest błędem. Pozdrawiam
odpowiedz
20061  
Data dodania: 2018-05-01 00:03:48
Widzieliśmy
Po pierwsze wiem,wiem że to błąd w sztuce to nie podlega dyskusji, po drugie ten dom oglądaliśmy na żywo w tamtym roku... Chciałam tylko doradzić z czystego serca no ale za przepychanki słowne to podziekuje. I tak na koniec komentarz poprzednika bardzo rzeczowy, proszę wziąć pod uwagę na blogu chodzi o to żeby sobie pomagać i wszelkie uwagi płyną z czystego serca.
odpowiedz
Odpowiedź do bundzia
sylwia7  
Data dodania: 2018-05-01 10:38:15
Jeśli można spytać co pozmienisliscie.? Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do 20061
Data dodania: 2018-05-01 14:17:41
Odpowiedz
Jesli chodzi o wymiary okien to ZUPELNIE NIC NIE ZMIENIALISMY :) usunelismy tylko dwa okna - salon i jeden pokoj :)
odpowiedz
Odpowiedź do sylwia7
bundzia
Data dodania: 2018-05-01 11:56:59
Pani Karolino tak zapytam czy zostawiacie miejsce na rolety zewnętrzne?
odpowiedz
Data dodania: 2018-05-01 12:13:52
Odpowiedz
Nie myslelismy o tym, raczej nie :):)
odpowiedz
Odpowiedź do bundzia
bundzia
Data dodania: 2018-05-01 12:37:28
Nam nasze Boby zapomnieli o tym powiedzieć nie cofneli nadproży i teraz musimy dom ocieplać 20cm styro żeby nie było widać kaset od rolet😑
odpowiedz
Data dodania: 2018-05-01 13:43:48
Odpowiedz
Dobrze wiedziec :);) my na domek ocieplenie tez kupilismy styro 20cm:)
odpowiedz
Odpowiedź do bundzia
Data dodania: 2018-05-02 12:58:04
Okna
W naszym domku zmieniliśmy wysokość okien na 120cm (uważamy, że 150 cm przy tej bryle budynku, to jednak za dużo i okna z zewnątrz wyglądają jakby zajmowały większą część ściany). My nie chcieliśmy podnosić domu "o jeden pustak", stąd nasza decyzja o tych 120 cm. Zmieniliśmy również szerokość okna/drzwi tarasowych w salonie i w wykuszu, dodatkowo okno tarasowe w salonie przenieśliśmy na środek ściany, żeby przestrzeń z jednej i z drugiej strony była bardziej funkcjonalna. Z pozostałych zmian - usunęliśmy również dwa okna - wg. nas zbędne - w salonie i małym pokoju. Okno w największej sypialni odsunęliśmy od ściany, ponieważ było zbyt blisko. Z innych zmian - powiększenie salonu kosztem tarasu - strzał w 10! :)
odpowiedz
sylwia7  
Data dodania: 2018-05-03 09:56:05
My też budujemy californie i też powiekszylismy salon kosztem tarasu, ale wydaje się jakiś wąski teraz jeszcze bym poszerzyła salon kosztem wykuszu w jadalni . Pozdrawiam.
odpowiedz
Odpowiedź do panna_california
Data dodania: 2018-09-01 05:59:30
Jaka szerokość ma okno 3 skrzydlowe w salonie? I jaka szerokość mają te z przodu ?
odpowiedz

opinie subiektywne, pytanie do Was

Data dodania: 2018-04-29
wyślij wiadomość

Czoołem :)

Dziś będzie TYLKO subiektywnie ! :D tylko moje zdanie, tylko moje doświadczenie.

Dziś chcę dać troszkę porad i opowiedzieć jak to u nas było i jest.
Wszystko co napisze będzie moją opinią, moim zdaniem, nie jestem ekspertem

A więc jak to było od początku ?

1 ) Wybór projektu 
Wybór projektu to PODSTAWA , bez projektu ani rusz, większość Nas buduje jeden dom na cały życie.
My budujemy dom pod siebie, uwzględniliśmy w naszych wymaganiach projektowych pokoi dla dzieci-to oczywiste ale nie spodziewamy się, że będą Oni będą mieszkać z Nami całe życie (chociaż jeśli tak,to poradzimy sobie) jednak zanim te dzieci będą i dorosną to dom będzie miał z 20lat , zmieni się wszystko, dom będzie już nie będzie nowy, zmieni się moda a młodzież podąża za tym co modne i na czasie. Więc..
Nie chcieliśmy dużego metrażu, ponieważ nie planujemy ogromnej rodziny, myśleliśmy o przyszłości wiecznie młodzi nię będziemy(NIESTETY!) kto to będzie później ogarniał .
Więc 1 naszym kryterium to domek do 120metrów.
Drugie nasze wymaganie to PARTERÓWKA. Parterówki są po prostu piękne :D :D :D takie nasze upodobanie i na to nie mam innego wytłumaczenia.
Kolejne nasze wymaganko to kuchnia z salonem. Po prostu tak jak domy parterowe, to nam się podoba i już . :)
Również chcieliśmy aby dom miał 3 pokoje do spania i aby kotłownia była usytuowana tak, aby moglibyśmy wstawić tam osobne drzwi z dworu.
I tak wybraliśmy Californie 2 - 

Jest to projekt oryginalny. My wprowadziliśmy następujące zmiany : zrezygnowaliśmy z DWÓCH okien : za kanapą i w jednym pokoju do spania(tam gdzie są dwa okna) .
Zrezygnowaliśmy z kominka.  Z pralni 3 metry i WC 2 metry zrobiliśmy JEDNO pomieszczenie 5m - będzie tam pralnia, więc jako jedno pomieszczenie to usunęliśmy tamte jedne drzwi. I to wszystko.

2)  Etap fachowców

Tak na prawdę nie mieliśmy jeszcze pozwolenia na budowę a JUŻ szukaliśmy murarzy, dekarzy.
Na murarzy u Nas czeka się około roku tak samo na DOBRYCH dachowców. 
Więc gdy Macie plany budowy domu a lekko Wam się spieszy, niestety trzeba wszystko do przodu. Bynajmniej tak jest u Nas.
Szczerze? Gdy buduje się dom... trzeba już wszystko wiedzieć. Ale jak już wszystko wiedzieć? 
Trzeba mieć już taką 98% wizję, plan, ponieważ po pierwsze, na wszystkich fachowców czeka się długo...więc jeszcze nie ma domu a Ty już musisz rozmawiać z fachowcem na temat co chcesz. Po drugie, zmiany są potem kosztowane.

Pomijając już dachowców, murarzy, tynkarzy.... My postawiliśmy na szybką budowę, czyli wszystko wchodzi po sobie, nie ma przestojów. Elektryk i Hydraulik - tydzień przed zalewaniem fundamentów był u Nas Pan hydraulik i elektryk.
Byłam w szoku! Szczerze na prawdę pisze, nie ma domu, jest zwykła kartka(plan) a ja mam wiedzieć gdzie chcę lampy, gniazdka, włączniki OMG. ! No ale.. taka kolej rzeczy

Okna , drzwi - czas oczekiwań na okna około 6tyg, na drzwi czekamy 10tyg.  I teraz trzeba sobie to wszystko wyobrazić jak chcemy aby nasze okna się otwierały :D jak wyglądały tak samo drzwi. I kolejna sprawa, trzeba to wszystko tak planować/rozegrać aby wszystko było sekwencyjnie, wychodzą dachowcy, przyjeżdżają okna/drzwi. Trzeba wcześniej się orientować o czasie realizacji.

Tak na prawdę gdy też planujcie taką szybką budowę to musicie myśleć CIĄGLE, ciągle wszystko do przodu zaklepywać.

Budowa to niezła biurokracja- ale warto <3


3 ) Materiał 
Z czego budujemy? O mój boże! Cały internet chyba przekopałam wpisując w google ceramika vs. ytong. Narazie jesteśmy najszczęśliwsi na świecie, że wybraliśmy YONGA. szybkie budowanie, mało odpadów, łatwo się docina. Wystarczy klej i raz ciach cegły idą . I wiecie co pierwszego dnia gdy mieliśmy już troszkę ścian padał deszcz w nocy a na drugi dzień upał- i co? ytong suchutki :)

Nie wiem jak u Was, ale my bierzemy wszystko z jednej firmy, ponieważ, dostaliśmy dobry rabat na okna, drzwi a potem dostaniemy na wykończenia. Jednak najpierw trzeba było kupić materiał nad dom wyszło to nas 45tys. :D
Z materiałem na hydraulikę, elektrykę zrobiliśmy tak, że fachowcy jadą do sklepu biorą sami na nasz rachunek materiał a po zakończeniu my za to płacimy. 

polecam cegły, kleje itd kupować na zimę, ponieważ nie ma sezonu i ceny są tańsze.

Teraz ja mam pytanie do Was .

1. planujemy dom BEZ tynków - budujemy z ytonga, chcemy tylko klej+siatka+gładź, jakie macie opinie?
2. jak uniknąć wilgoci w domu ?
3. kiedy ocieplać dom ? od razu po kleju+siatce+gładzi czy odczekać kilka miesięcy?4
4. wybraliśmy okna w środku białe . myślicie, że to dobry wybór ?

3Komentarze
Data dodania: 2018-04-29 19:31:30
witam w klubie fanów parterówek :D Białe okna kojarzą mi się z Kanadą (chyba za dużo "cudotwórców" się naoglądałam). Białe okna wydają mi się słusznym wyborem, jeżeli wam się podobają ;) Wilgoci uniknąć można zapewniając odpowiednią wentylację i stosowanie materiałów tak ładnie zwanych oddychających. Powodzenia!
odpowiedz
Data dodania: 2018-04-29 19:40:15
Odpowiedz
Dziekuje slicznie! Pozdrowionka!!
odpowiedz
Odpowiedź do ag--ajaccioii
sunny2  
Data dodania: 2018-08-02 12:22:34
Rewelacja wpis, MEEEGAAA przydatny!!
odpowiedz

zdjęcia California 2

Data dodania: 2018-04-28
wyślij wiadomość



wilgoć w nowym domu

Data dodania: 2018-04-27
wyślij wiadomość

Tak jak pisałam kilka postów niżej, chcielibyśmy wprowadzić się na zimę 2019. Budowa zaczęta wiosną 2018.

Tak właśnie byśmy chcieli ... jednak czasem plany się krzyżują, niebo płacze i robi się przeciągniecie w czasie

Nic na to się nie poradzi, jednak i tak planujemy wprowadzkę relatywnie szybko (zima 2019) chociaż nie będziemy źli jak to przeciągnie się na wiosnę 2019 :) żadna tragedia, ważne by nie przemęczyć osób pracujących na budowie :)

ALE.... boimy się wilgoci.

Budujemy dom PARTEROWY . BEZ poddasza . Dom budowany jest z YTONGA. Dom 115metrów . Piec na pellet + podłogówka we wszystkich pokojach, łazience, kuchni, salonie, pralni. BRAK rekuperacji. BEZ tynków sam klej i gładź.

Brak tynków - na ytonga jest to nie konieczne.

Chcieliśmy zaraz po dachu, oknach dom ocieplić - pytanie..ocieplać dom zaraz w czerwcu czy np.poczekać do wrzesnia?

Jak zacząć i KIEDY ogrzewać dom, słyszeliśmy, że 'danie w palnik' to nie dobry sposób na rozpoczęcie.

Jak sobie poradzić bez rekuperacji ?

Co zrobić aby uniknąć pokazania się tej wilgoci , jakoś inaczej to działa jak nie ma tynków, czy mógłby jakoś Mi to opowiedzieć ?


8Komentarze
bundzia
Data dodania: 2018-04-28 12:22:02
Gratuluję postępów prac😊 U nas z klinkieru mamy kominy i bardzo tego żałuję my jeszcze roku nie ma, a kominy już zachodzą białym osadem ciekawe co będzie jak zaczniemy palić w piecu😑 Nie polecam.
odpowiedz
Data dodania: 2018-04-28 14:35:04
Odpowiedz
My kominy będziemy miec zrobione z blachy:) bedzie dobrze, na pewno!:)
odpowiedz
Data dodania: 2018-04-29 19:59:51
Ogrzewanie wypada odpalić jeszcze przed wykonaniem wylewek (mimo próby ciśnieniowej powietrzem)by sprawdzić czy wszystko grzeje jak powinno (podłogówka,grzejniki). U nas w ten sposób grzaliśmy chyba 2 tygodnie - hydraulicy skończyli chyba robotę w połowie listopada.Potem robiliśmy wylewki i ogrzewanie było wyłączone by swobodnie schły sobie wylewki (przez 3 tygodnie). Kolejnie zaczęliśmy grzać (stopniowo podnosząc temperaturę zasilania układu)a trwało to raptem kilka dni. Krótko mówiąc - sezon grzewczy trwał u nas od Wigilii do końca marca :)Dzisiaj piec też pracuje ale tylko do C.W.U. Co do wilgoci - dużo wentylować (nawet jeśli zaczniecie grzać). Nad rekuperacją dobrze pomyślcie - świetna sprawa,wiele nam pomogła przy usuwaniu wilgoci ze ścian,sufitów bez dużych strat ciepła w trakcie ogrzewania. Nas instalacja kosztowała ok. 16tyś (wszystko robiliśmy sami) ale rekuperator mamy jeden z droższych więc z ceną też idzie trochę zejść.
odpowiedz
Data dodania: 2018-04-30 09:07:53
odpowiedz
dziękuje za rady!:) pozdrawiam ciepło!:)
odpowiedz
Odpowiedź do martusia91
Data dodania: 2018-04-29 21:47:31
california 2
Pocieszę Was:) mieszkamy od roku w Californi 2 i podobnie jak Wy zaczeliśmy budoweę wiosną 2016. Wprowadziliśmy się równo po roku i pomino bardzo podmokłego terenu nie mamy problemu z wilgocią, więc plan jest wykonalny:)
odpowiedz
Data dodania: 2018-04-30 09:10:33
odpowiedz
Dziękuje bardzo :) jest nadzieja!:D:) pozdrawiam ciepło :)
odpowiedz
Odpowiedź do kasiamati
Data dodania: 2018-05-05 12:19:28
Wilgoć w domu
Witam, Nawiązując do pytania jak uniknąć wilgoci, jednym z ważnych elementów często pomijanych jest zapewnienie sprawnej cyrkulacji powietrza w nowo zamieszkanym domu. Jeśli w państwa domu jest wentylacja grawitacyjna to należy zapewnić ruch powietrza zapewniając nawiew i wywiew. Aby te dwa elementy były spełnione okna powinny być z nawiewnikami (nawiew) a kominy drożne (wywiew - brak siatek w kratkach, wentylatorów mechanicznych – chyba że będą pracować 24 h). Pochłaniacz w kuchni powinien być podłączony do osobnego komina a drugi komin cały czas otwarty. Drzwi w pokojach z odpowiednimi szczelinami ( 80 cm2) w łazience 220 cm2. Często jesteśmy w nowo wybudowanych domach gdzie wilgoć i brak cyrkulacji powietrza powoduje rozwój pleśni. A przyczyną jest kilka nie spełnionych warunków wymienionych wyżej. Zbyt szczelne okna zakłócają prace wentylacji grawitacyjnej a pleśń lubi gdy spełnione są dwa warunki - wilgoć i brak ruchu powietrza. Dobrze jest poczekać z zamknięciem ścian styropianem bo wtedy strefa odparowania będzie tylko w jedną stronę do wewnątrz. Latem najlepiej wietrzyć budowę nocą za dnia jest zbyt parno i wpuszczając parne powietrza następuje kondensacja na chłodnych wilgotnych przegrodach. Pierwszy sezon trzeba dobrze grzać i wietrzyć. Można kupić higrometr i nie dopuszczać do wilgotności wyższej niż 60%. Pozdrawiam Artur www.dombezwilgoci.pl
odpowiedz
voyager  
Data dodania: 2020-04-21 15:44:55
Dobra wentylacja
Jeśli chodzi o wilgoć, to w pierwszej kolejności zadbałbym o odpowiednią wentylację. Ja zawsze polecam system rekuperacyjny. Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie.
odpowiedz

projekt kuchni

Data dodania: 2018-04-24
wyślij wiadomość

Cześć i czołem !

Tak jak obiecałam, wrzucam Wam dziś projekt kuchni, który najprawdopodobniej będzie u nas.

inspiracje zaczerpnęłam od george5 - swoją drogą polecam ich bloga, wprawdzie już mieszkają ale na pewno zaglądając na ich bloga nie pożałujecie :) mnóstwo porad, wskazówek i inspiracji :)  

Szafki po prawej stronie  chcemy aby u Nas były do sufitu.
reszta mebli bez zmian
stolik na środku chcemy by u nas służył jako bufet :)

Chcemy aby meble były białe a blaty czarne.
Co myślicie o czarnych blatach ? Jaką okleinę wybrać połysk / mat / alamarmur ?
Macie jakieś cenne rady co do funkcjonalności mebli w kuchni?

Rodzi się w mojej głowie pomysł własnie na białe mebelki w kuchni.. ii buraczkowe dodatki <3 np. buraczkowe słoiki, tacki 
Kuchnie mamy wraz z salonem więc może buraczkowa kanapa !
 
W sypialni narazie wersje mamy na białe szafeczki na lampki nocne, białą szafę i turkusowe dodatki :D

Pozdrawiam!

9Komentarze
oneczka  
Data dodania: 2018-04-25 08:46:12
Jak robiliśmy projekt naszej kuchni, ta nasz architekt zwrócił nam uwagę że gotowanie czyli płyta przy oknie zwiastuje ciągle zaparowane okno, a tez na początku umieściliśmy płytę w jego pobliżu. Posłuchaliśmy jego rady i wysunęliśmy płytę w kąt i jest ok...
odpowiedz
Data dodania: 2018-04-25 10:28:17
Odpowiedz
Tak tak, ta kuchnia bedzie w samym rogu, ma tym "brudnym" projekcie tak jest ale normalnie chcemy przy rogu, w prawdzie nie wiedzielismy o tej parze, dobrze wiedziec. Dziekuje ;) pozdrawiam!
odpowiedz
Odpowiedź do oneczka
Data dodania: 2018-04-25 09:29:19
Pomysły
Takie rozwiązanie wydaje się mało praktyczne, ponieważ przy płycie jest zbyt mało miejsca. W codziennym użytkowaniu może być męczące (aktualnie korzystam z bardzo podobnego rozmieszczenia urządzeń). Moim wstępnym pomysłem jest zabudowanie ściany z drzwiami do spiżarki (takie ukryte drzwi + lodówka). Zlew pozostanie w tym samym miejscu, natomiast płyta i piekarnik będą po przeciwnej stronie drzwi do spiżarki (w miejscu Waszej wysokiej zabudowy). Nie rozważaliśmy postawienia wyspy/barku, ponieważ będzie zbyt mało miejsca. Co myślicie o takim rozwiązaniu?
odpowiedz
Data dodania: 2018-04-25 17:21:17
Odpowiedz
Obecnie mam kuchnie malucieńką. Chyba 2 na 2, płyte mam przy samej ścianie wcale dla mnie to nie jest niewygodne. :) teraz wynajmuje kawalerke bo domek rodzinny mam duży :) w zabudowie na całej ścianie chcemy lodowke,piekarnik, mikrofale. A na blacie zlew i plyte :)
odpowiedz
Odpowiedź do panna_california
zycie  
Data dodania: 2018-04-27 22:19:04
Mamy podobną wizję na kuchnię 😊 Na ścianie od spiżarni lodówka, piekarnik i ukryte w meblach wejście do spiżarni, pod oknem zlew,na ścianie na przeciwko spiżarni płyta a od strony salonu mini barek, ale bez krzeseł przy nim. Jakiś czas temu na fb założyłam grupę California 2 w budowie, zachęcam do dołączenia 😉
odpowiedz
Odpowiedź do panna_california
Data dodania: 2018-04-25 10:59:52
Płyta indukcyjna przy ścianie nie będzie wygodna. W mieszkaniu mieliśmy zlewozmywak obok lodówki, a obok zlewu płytę. Jakoś korzystaliśmy, ale do zlewu podejście tylko z jednej strony no i ciasno trochę, płyta nie miała z jednej strony blatu roboczego więc też ograniczało to możliwości. Co do frontów mieliśmy lakier w połysku i cóż, w nowej kuchni mamy półmat :) Słyszałem negatywne opinie o czarnych blatach- widać odciski.
odpowiedz
Data dodania: 2018-04-25 20:34:06
Odpowiedz
Dziękuje za komentarz :) kazdy analizuje i biore do serca, jednak tutaj ciezko mi sie zgodzic z tym brakiem miejsca przy plycie :) pozdrawiam cieplo!:)
odpowiedz
Odpowiedź do albatros--mg
Data dodania: 2018-04-25 18:52:55
Kuchnia
My też planujemy taki układ, ale faktycznie mamy obawy co do praktycznosci w użytkowaniu płyty. Bardzo chcę mieć wyspe jako blat roboczy dlatego innej opcji nie widzę;/
odpowiedz
Data dodania: 2018-04-25 19:02:54
Odpowiedz
Nad kuchnią nie skaczemy wokoło :D słowo daje, ze w mojej kawalerce plyta jestz 2,5cm od sciany i wogole mi to nie przeszkadza :) wiec ja o tą plyte blisko sciany sie wogole nie martwie :D
odpowiedz
Odpowiedź do harcesz1
karolinalabajczyk
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 252181
Komentarzy: 2294
Obserwują: 260
On-line: 9
Wpisów: 260 Galeria zdjęć: 1158
Projekt CALIFORNIA 2
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Łódź
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2020 kwiecień
2020 luty
2020 styczeń
2019 grudzień
2019 listopad
2019 październik
2019 wrzesień
2019 sierpień
2019 lipiec
2019 czerwiec
2019 maj
2019 kwiecień
2019 marzec
2019 luty
2019 styczeń
2018 grudzień
2018 listopad
2018 październik
2018 wrzesień
2018 sierpień
2018 lipiec
2018 czerwiec
2018 maj
2018 kwiecień
2018 marzec
2018 luty

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników