Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Co mi polecicie?

Data dodania: 2018-11-28
wyślij wiadomość

Hejo! Cześć i czołem 😁

Dzisiaj mam takie pytanie wykończeniowe ... co mi polecicie,a konkretnie

- jakie farby ? i dlaczego, jak z jakością, kryciem

- jakie drzwi wewnętrzne ? jakie firmy, jak cenowo, czy wybieraliście drzwi z szybkami a może jednolite, jak z utrzymaniem czystości z drzwiami białymi?

- co do kuchni na ściane, jeśli nie mamy szafek,górnych, lacobel, cegiełka, płytka? Wstawie wam projekt i powiedzcie mi czy na całą ściane coś kłaść czy tylko kilka cm?

(Uchwyty będą frezowane)


- prysznic, czy ma ktoś to specjalne szkło,które nie zachodzi kamieniem? Faktycznie tak jest? 

- kostka, czy macie jakiś swoich ulubionych producentów, czy odradzacie jakis rodzaj kostki? 

Może ktoś zechce podzielić się swoim doświadczeniem, zakupami :)

19Komentarze
Data dodania: 2018-11-28 09:31:47
Zapowiada się fajna kuchnia jak i cały domek:)Uważam, że człowiek całe życie się uczy a i tak popełnia błędy. Jedno wiem z doświadczenia w moim "Małym dworku", że białe drzwi wyglądają ślicznie, jednakże są trudne w utrzymaniu... Mamy lekko porowatą powierzchnię i trudno wymyć włażący tam kurz. Ale jak to mówią pierwszy dom dla wroga:) drugi dla przyjaciela a trzeci dla siebie :):):)
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-28 09:49:28
O niee.... ja juz chce pierwszy idealny :D czy tak sie da :(
odpowiedz
Odpowiedź do tarantula
Data dodania: 2018-11-28 11:23:36
😂😂😂większości się udaje... Ale inne wymagania ma człowiek dopiero co po dwudziestce ( ciszy się z wszystkiego) a inne przed 40-chą😜. Rodzina się powiększyła - salon 21,5m jest zdecydowanie za ciasny, brak pralni, spiżarki i za mały garaż zdecydowanie dają o sobie znać😉. Dzienne pokonywanie schodów też jest uciążliwe szczególnie jak się jest po „tuningu” kręgosłupa😋. Życzę wam by to był ten pierwszy i ostatni👋
odpowiedz
Odpowiedź do karolinalabajczyk
abee87  
Data dodania: 2018-11-28 09:35:17
Planuję niemal identyczny układ kuchni, nad blaty planuję dać kafle 20x20 w trzech rzędach - Vives Calvet Gris, wtedy na podłogę coś jednokolorowego.
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-28 09:50:28
A masz moze juz jakis projek tego?:)
odpowiedz
Odpowiedź do abee87
abee87  
Data dodania: 2018-11-28 10:02:14
Niestety, mam tylko projekt kuchni, w którym nie widać wybranych przeze mnie płytek. Mam kilka inspiracji z internetu, resztę w głowie :)
odpowiedz
Odpowiedź do karolinalabajczyk
oceania  
Data dodania: 2018-11-28 09:49:33
Drzwi
Hej. Ja o drzwiach słów kilka. W obecnym domu mam drzwi wenge z 5 szybkami....masakra kurz zalega niemiłosiernie widać ślady po palcach... dlatego w nowym będą białe gładkie i bez szyb, ewentualnie z jedną. 😊 Trafnych wyborów życzę 😁
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-28 15:33:16
Dziękuje ślicznie!
odpowiedz
Odpowiedź do oceania
Data dodania: 2018-11-28 10:35:56
Malowałem u siebie Beckersem i Duluxem Easy Care. Podobne odczucia jeśli chodzi o krycie itp. Dwie warstwy i tak trzeba położyć😉 W kuchni mamy lacobel, szybko i łatwo się czyści, jest biały i praktycznie nie widać na nim brudu, zachlapań itp. Kabina prysznicowa Radaway z szybą easy coś tam, woda u nas twarda, więc i tak myjemy często, ale łatwo schodzi. Kostkę planujemy z Polbruka Ideo Nerino, bo się nam podoba i tyle 😁 Aha jeszcze drzwi : Dre Vetro D białe gładkie, dotkniesz brudną ręką to wszystko widać, także brudzą się, ale myślę, że jak będzie wszystko w chacie skończone to będzie łatwiej z utrzymaniem ich w czystości.
odpowiedz
oregon  
Data dodania: 2018-11-28 10:47:15
Hejoo... więc tak: 1. Farby tylko i wyłącznie bondex smart paint. Farby plamoodporne. Mam w obecnym domu i są mega. Zmywam z nich błoto, kredki świecowe (wodą z płynem do mycia naczyń) a ostatnio zmywałam tłuszcz w kuchni. Nie ma śladu. Kryje bardzo dobrze, wystarczy 2 warstwy. No i ładne kolory a przede wszystkim matowe(dużo szarości do wyboru a to mój faworyt w nowym domu). 2. Jeżeli chodzi o drzwi wybraliśmy windoor dalia premium. Producent z naszego miasta i ceny dobre (ok 500zł za szt. z ościeżnicą). Planowaliśmy drzwi dre Nella1 lub Desire 4 ale ceny wyższe a przy dzieciach i tak kiedyś pewnie będą do wymiany (pasją mojego syna jest malowanie gdzie popadnie a i samochody najlepiej jeżdżą po ścianach i rozbijają się o drzwi... niestety). 3. Co do kuchni pomyśl jak będzie wyglądał salon i przenieś jakiś dekor do kuchni. Są teraz piękne lakobele (drewno, imitacja betonu, marmuru). Jeśli w salonie gdzieś pojawi Ci się jakaś faktura ja przeniosłabym ją do kuchni... I nie na całą ścianę tylko trochę nad, reszta farba bondex :D Co do prysznica i kostki to się nie wypowiem bo sama szukam... Powodzenia w wyborach :)
odpowiedz
ghaga
Data dodania: 2018-11-28 11:43:50
Polecam farby magnat ceramik. Bardzo dobrze kryją i można je szorować. Mam w kuchni nad blatem i nawet tłuszcz zmywa się bez problemu. Beckers ma prześliczne kolory (light gray to imho najpiekniejsza szarość) i też dobrze się zmywają.
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-28 12:18:57
ja też polecę magnata, jak do tej pory jedyna farba której używałem i była naprawdę plamo odporna ( z tłuszczem w kuchni włącznie)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
lorki  
Data dodania: 2018-11-28 16:36:39
My również wszędzie magnatem ceramicznym malowaliśmy (ten jakiś taki oddychający, care cośtam) i fluggerem w łazienkach. Oba bajka.
odpowiedz
Odpowiedź do apmtk28a
Data dodania: 2018-11-28 12:49:46
mamy troszkę zbliżona kuchnie jak Wy. Obecnie ściany w kuchni mamy pomalowane farbami zmywalnym zrobionymi dla Leroy chyba Luxens się nazywają. Osobiście podobają mi się płytki, które wyglądają jak plaster miodu. Drzwi to temat rzeka. W poprzednim mieszkaniu mieliśmy venge i wydawało się, ze kurz widać. Do domu wybraliśmy białe i też kurz widać. Co do producenta - wg nas nie ma to znaczenia. Na parter domu wybraliśmy drzwi markowe z salonu, na górę w ramach braku funduszy kupiliśmy z marketu. Różnicy nie widzimy. Sposób montażu, konstrukcja identyczna ja tych drzwi "markowych".
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-28 13:29:50
Jesteśmy na podobnym etapie, u nas już się układają płytki na podłodze więc mam podobne dylematy. Farby nie wiem, na razie kupiłam część beckersa bo raczej ma dobre opinie, szukam dobrej farby plamoodpornej do kuchni . Może dulux? Drzwi zamówiłam z dre model auri kolor sosna biała bo przy dzieciach nie wyobrażam sobie białych gładkich drzwi. A co do kostki brukowej to niestety ja przeżyłam szok jeśli chodzi o ceny. My mamy w kostce też dość duży taras, więc nas polbruki wyniosły strasznie dużo a i tak nie braliśmy kostek z najwyższej półki. Jeśli chcecie wyłożyć tylko np.wejście do domu i chodniczek to może nie będzie tak źle. Nas roboty brukarskie z materiałem wyniosły o wiele więcej niż planowaliśmy. A wybór kostek duży my oglądaliśmy Libet ,ziel bruk, semmelrock, joniec.
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-28 16:29:52
1. Farby u nas Tikkurila (z mieszalnika) - sprawdzone na poprzednim mieszkaniu, droższe, ale bardziej wydajne, bardzo dobrze kryją i dobrze się zmywają. 2. Drzwi u nas Porta Verte G4 - z waskimi szybkami, jednak mimo wszystko trochę światła wpada na korytarz jak drzwi do pokoi pozamykane. Są matowe i nawet nie jest najgorzej, w dolnej części zbiera się więcej kurzu, ale listwy przypodłogowe zbierają więcej tym samym jak jadę listy ogarniam drzwi :) 3. Nic :) ewentualnie lacobel, cegiełka i płytki będą zbierały najwięcej tłuszczu i kurzu, po jakimś czasie będą wyglądały najmniej korzystnie. Pustą ścianę zawsze można przemalować najtańsza opcja :) 4. Jak wcześniej przedmówca wspomniał - Radaway - ma powłokę jakąś i faktycznie jakoś specjalnie po 4 miesiącach nie ma dramatu, wiadomo ślady od żeli, szamponów zostają, mam do czyszczenia Frosha do kabin prysznicowych i często podczas prysznica oblecę gąbką ;) 5. Co do kostki to kwestia gustu, ceny i tego ile ma się jej do położenia :) nie zawsze można mieć co się podoba, u nas padło na Polbruk Trento, taki kompromis :) póki co bez uwag, ale uważam, że kostka to taki materiał, który jesteśmy w stanie ocenić dopiero po dłuższym czasie użytkowania przede wszystkim ze względu na warunki atmosferyczne.
odpowiedz
brigid  
Data dodania: 2018-11-28 20:54:55
tu gdzie mieszkamy obecnie mamy białe drzwi polskone od lat, uważam, że są to drzwi dobrej jakości, biorąc pod uwagę ile razy były stuknięte, zdejmowane itp., więc sama rozważam te drzwi do domu, jednak białe drzwi zawsze się w sposób widoczny brudzą, widać na nich kurz, który jeśli drzwi mają fakturę a'la drewnianą a nie gładką, to tego kurzu nie da się z tych mini szpar już po jakimś czasie doczyścić, na białych drzwiach zawsze widać wszelkie zachlapania, zadrapania, itp., ale jeśli pasują stylistycznie do domu, to trzeba się jakoś przemęczyć :) w linku, kuchnia z dekoracją od blatu do sufitu za okapem w ramach inspiracji :) https://dorotaszelagowska.pl/funkcjonalna-kuchnia-czyli-1-odcinek-dorota-inspiruje/
odpowiedz
iwona25
Data dodania: 2018-11-28 22:33:57
Do kuchni lacobel(biały) - polecam w utrzymaniu czystości bajka i ładnie wygląda. Farby magnat - rewelacja i dulux easy care też dobre. drzwi ma dre i jesteśmy zadowoleni cenowo też wyszły korzystnie. Kabina z easy clean rewelacja(mam z firmy rea) - jak po prysznicu każdy ściągnie po sobie ściągaczką wodę to kabinę można myć raz na miesiąc. Kostka nr 1 Libet, 2 sammelrock,3 polbruk pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-29 10:16:55
U nas farby tylko Beckers, mają super powłokę, jakby gumową, wszystko się super zmywa, do takich dylematów u mnie jeeeszcze trochę, ale popatrz sobie na płytki heksagony, moim zdaniem są świetne do kuchni nad blat bez górnych szafek, można te plasterki miodu układać jak się chce 😉
odpowiedz

Ogrzewanie domu

Data dodania: 2018-11-26
wyślij wiadomość

Cześć! 

Prosto i do rzeczy..

Czy ogrzewacie swoje domy w zimę ? 

Dla mnie temat CHYBA jest prosty... mam piec, mam wykończenia to ogrzewam dom aby się nie wyziębił, nie naciągnął wilogci, a jak Wy robicie, ogrzewacie? Ile macie stopni w domu?

4Komentarze
Data dodania: 2018-11-26 22:40:37
Hey. StRamsię trzymać temperaturę plus 10C’ )
odpowiedz
pa00
Data dodania: 2018-11-26 22:47:26
U nas dom ocieplony styropianem 20 cm,i w najmrozniejsze zimy w środku bez grzania mieliśmy 5-17C . Owszem przy wykończeniówce,bez grzania kiepska sprawa,nawet fuga schnie bardzo długo,a ręce w takiej temperaturze nie nadają się do pracy .
odpowiedz
ajsza  
Data dodania: 2018-11-27 06:30:22
my mamy nieocieplony i już grzejemy. Mamy ustawione na 15 stopni. Wykończenia styczeń
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-27 10:01:32
Podobna sprawa. Nieocieplony, ustawione na 14, przy mrozach oscyluje w okolicach 13-13,5. Gaz na piecu leci na minimum, ale w trybie ciągłym. Do pracy przy wykończeniach 15st. jest zdecydowanie przyjemniejsze. Nie mogę się już doczekać ocieplenia :D
odpowiedz
Odpowiedź do ajsza

California 2

Data dodania: 2018-11-18
wyślij wiadomość

U nas nie dzieje się NIC nowego... tak mi się marzy już kładzenie płyteczek i robienie szalonych zakupów (dodatki) ale no nic, do tej pory szliśmy jak burza to troszkę odpoczynku się należy :)

Mam teraz trochę czasu na zebranie inspiracji, rozplanowanie wszystkiego, chociaż to trudne zadanie

Ostatnio zaczął podobać mi się złoty róż -  mam gdzieś z tyłu głowy dodatki z złotym różem ale zobaczymy co to będzie ... od kwietnia tyle pomysłów przez głowę mi się przewinęło

Stan na dzień dzisiejszy 

Wełna mineralna.
Firma Isover
Grubość 15cm
0,33
3,72 metra^2 w rolce
Kupiliśmy 28 rolek, cena za jedną rolke 100zł, kupiliśmy ją u prywaciarza, nie w OBI czy Castoramie

Już ciepełko nie będzie nam zwijać górą. Chłop też załatał dwie dziury między ytongiem a dachem, nie wiem jak mam to wytłumaczyć, ale byly spore dziury i nam ciepełko spiepszało :D :D
380 zł zapłaciliśmy za 4 płyty OSB

Mamy też już prąd w domku, można robić nocami , tylko kolejne rachunki do płacenia :D

Noi my sobie zrobilśmy mini sesyjkę :D


3Komentarze
Data dodania: 2018-11-18 17:33:13
Styropian dajecie jeszcze na cały strop od góry ?
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-18 18:22:27
Nieeee :) on tylko tak lezy na tych plytach OSB. Nie jest on przyklejony ani nic po prostu narazie lezy :'
odpowiedz
Odpowiedź do marchos87
brigid  
Data dodania: 2018-11-22 22:14:09
super zdjęcia przed domkiem, widać radość :)
odpowiedz

Wełna

Data dodania: 2018-11-15
wyślij wiadomość

Takiego pięknego snapa dostałam ;)


Wentylacja grawiatacyjna

Data dodania: 2018-11-05
wyślij wiadomość

Cześć ! :) 

chce się dowiedzieć od Was bardziej doświadczonych - na temat wentylacji grawitacyjnej - najlepiej wszystko :D 

od razu zaznaczam, że rekuperacji nie zrobimy - nie stać nas, mamy już sporo zrobione i teraz by trzeba było mase rzeczy zmieniać, mamy kominy wentylacyjne itd.

Będziemy mieć wentylacje grawitacyjną i teraz proszę Was o pomoc na co zwrocic uwage, co warto kupic, jakies uwagi, co z nawiewnikami, jak z tymi kominkami na dachu, gdzie pruć ściany




33Komentarze
dirkbud  
Data dodania: 2018-11-05 17:34:43
Nie rozumiem takiego podejścia . Sondy kto nie robi rekuperacji i ekscytowac się tym? Po co? Chyba że ktoś ma dużo wolnego czasu..Przecież nikt nie zmusza do robienia rekuperacji. Podobnie jak wentylacji grawitacyjnej To indywidualna sprawa i wybór każdego inwestora. Po co to bicie piany?
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-05 18:49:15
Ale po co ta agresja :) akurat takie rozeznanie jest wazne :)
odpowiedz
Odpowiedź do dirkbud
morgun  
Data dodania: 2018-11-06 11:10:21
Tu raczej chodzi o zebranie jak największej liczby osób, które nie robiły rekuperacji aby uspokoić sumienie, że ta decyzja jest słuszna:)
odpowiedz
Odpowiedź do dirkbud
Data dodania: 2018-11-06 11:34:27
To jest troche obrazliwe. Tak samo jak byla wojna pomiedzy ytongiem a ceramika...
odpowiedz
Odpowiedź do morgun
Data dodania: 2018-11-15 19:37:11
Do tej pory tylko obserwowałam... czytałam... aż w końcu ktoś to napisał. Jakieś pierdzielenie czy mechaniczna czy grawitacyjna... potem pisanie, że rekuperacja NIE NIE NIE... jakieś próby przekonywania do swoich racji (lub jak ktoś dobrze napisał, uspokojenia swojego sumienia ), żeby na koniec napisać, że i tak Was na to nie stać!!! Chore ! Tak, tak... ceramika tež jest beeeee bo wszystko co Wy robicie, z czego budujecie jest najlepsze... bo tak.
odpowiedz
Odpowiedź do dirkbud
Data dodania: 2018-11-05 17:42:11
Nawiewniki w oknach to jakieś nieporozumienie - wpuszczasz na własne życzenie zimne powietrze... By wentylacja grawitacyjna dobrze działała to każde pomieszczenie powinno mieć kratkę wentylacyjną - czyli wiąże się to z kilkoma filarami w domu - nie wiem ile ich tam macie... Ewentualnie łączyć każdy pokój do filara na poddaszu nieużytkowym...
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-05 18:50:16
Ten komentarz duzo mi dal :) czyli zrobic dziury w kazdym pomieszczeniu, sypialniach,salonie a nie tylko w kuchni, lazience,pralni?:)
odpowiedz
Odpowiedź do martusia91
Data dodania: 2018-11-05 19:12:44
No tak...
odpowiedz
Odpowiedź do karolinalabajczyk
brigid  
Data dodania: 2018-11-05 21:47:47
wentylację grawitacyjną robi się w kuchni, łazience, kotłowni, czy pralni, nie robi się wentylacji grawitacyjnej w sypialniach ani nawet w salonie z kominkiem, choć w wielu projektach obok kominka znajduje się kratka wentylacyjna, żeby powietrze krążyło po domu w drzwiach powinno być podcięcia lub tuby plastikowe, zasadniczo zgodnie z przepisami pierwszeństwo w domach jednorodzinnych ma wentylacja grawitacyjna, ew. zaleca się wentylację hybrydową, mechaniczna to ostateczność, przyznam, że zupełnie nie rozumiem tego szału na rekuperację, ale co kto lubi, w końcu każdy buduje dla siebie, wentylacja grawitacyjna wybudowana zgodnie z projektem architektonicznym powinna być wystarczająca, ew. zawsze można zadzwonić do biura, w którym kupiło się projekt i porozmawiać, lepiej nie kombinować samemu
odpowiedz
Odpowiedź do karolinalabajczyk
ghaga
Data dodania: 2018-11-05 22:20:35
Domy buduje się teraz szczelne z plastikowymi oknami i styropianem na elewacji. Aby wentylacja grawitacyjna działała potrzebne są nawiewniki w oknach, uchylanie okien lub inne nieszczelności budynku. Do tego ciąg w kominach wentylacyjnych tworzy się, gdy mamy różnicę temperatur wewnątrz i na zewnątrz, czyli latem nie działa. Widziałam dom i 2 mieszkania w bloku, które po wymianie okien i termoizolacji pięknie zakwitły czarną pleśnią. Mam rekuperację i ją uwielbiam. Należy jednak pamiętać o tym, że to urządzenie i wiecznie zdziałać nie będzie. Trzeba sie liczyć z naprawami i wymianami w przyszłości.
odpowiedz
Odpowiedź do brigid
brigid  
Data dodania: 2018-11-06 09:26:40
Wszystko jest kwestia wyboru, dla mnie istotne jest ile konkretna instalacja bedzie mnie kosztowala na poczatku, ile potem w serwisie, i czy korzysc jaka uzyskam dzieki niej jest warta tej ceny ktora zaplace, dla mnie rekuperacja jest za droga w stosunku do tego co otrzymuje w zamian, bo z otwieraniem zima i latem okien problemu nie mam i lubie zimowe powietrze wpadajace przez okno do domu
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2018-11-05 23:29:15
Ilość bzdur na cm2 ekranu jest w Twoim wpisie porażająca.
odpowiedz
Odpowiedź do brigid
Data dodania: 2018-11-06 07:37:59
Zdecydowałam,że poproszę firmę o wykonanie projektu i ew.montaż wentylacji. Wiem, że rekuperacja a grawitacyjna to dosyc teraz drastyczny temat( choc nie wiem czemu) dzieki za opinie wszystkich :)
odpowiedz
Odpowiedź do jablonki_4
brigid  
Data dodania: 2018-11-06 08:15:22
no i super 😊 zawsze lepiej porozmawiac ze specjalista, oczywiscie kazdy ma swoje wlasne doswiadczenie z uzywania tego czy innego rozwiazania technicznego, powodzenia 😊
odpowiedz
Odpowiedź do karolinalabajczyk
widok  
Data dodania: 2018-11-06 08:02:33
Nie przejmuj się! My tez świadomie nie robimy wentylacji mechanicznej. Wg mnie to decyzja na budowie jak każda inna, jedni robią odkurzacz centralny (bo lepiej z dlugasna rura chodzić niz z odkurzaczem), inni pompę ciepła (bo jest eko i fiu fiu droga), a jeszcze inni kominek (bo są bardzo eko ale na ogień lubią popatrzeć, wiec trudno). Każdy ma prawo do własnych decyzji. Twoja sonda mnie zainteresowała, chociaż akurat w kręgu moich znajomych większość decyduje się na wentylacje mechaniczna. Ta sama większość nie robi w domu piwnicy, bo taki teraz trend. Odnośnie samej wentylacji. U nas kominy wentylacyjne były od razu w projekcie i ekipa wmurowuje je na etapie stawiania ścian. Wykorzystujemy najprostsze pustaki wentylacyjne. Na razie żadnych otworów do pomieszczeń nie wybijamy. To podobno można zrobić dużo później. Ważna jest ilość kanałów wentylacyjnych. W kuchni potrzebne są dwa niezależne jeden do wentylacji a drugi do okapu. Do tego dochodzą kanały wentylacyjne per łazienka. U nas dodatkowo są zrobione kanały wentylacyjne do piwnicy i kotłowni. Nie wiem czy o to pytałaś?
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-06 09:44:37
My od początku bylismy nastawieni na wentylacje grawitacyjna, mamy komin wentylacyjny, otwory, wszystkie okna sie otwieraja. Pozniej zaczelam miec watpliwosci co do grawitacyjnej i zaczelam myslec o rekupreacji. Zrobimy grawitacyjna tylko chcemy ją Dobrze wykonac, poprawie :)
odpowiedz
Odpowiedź do widok
Data dodania: 2018-11-06 09:51:31
Tak o to mi chodzi. Ja mam już mętlik jedni mowia ze w sypialniach dziury się robi, drudzy ze nie. Nawiewniki zlo a dla innych must have. Troche idzie zglupiec ale uwazam ze powinnismy sie wymieniac doswiadczeniami i wiedza :)
odpowiedz
Odpowiedź do widok
Data dodania: 2018-11-06 11:44:48
Każde pomieszczenie przeznaczone na pobyt ludzi powinno mieć zapewnioną sprawną wentylację, są różne możliwości zapewnienia wymiany powietrza w pomieszczeniu, w internecie można znaleźć mnóstwo informacji na ten temat. Nie wiem jak Ty ale ja chce mieć w sypialni świeże powietrze.
odpowiedz
Odpowiedź do karolinalabajczyk
Data dodania: 2018-11-06 13:56:07
Nikt nie zabroni robienia kratki wentylacyjnej w np. sypialni. Ja nie mam i jeszcze u nikogo nie widziałem. Wentylacja jest bardzo potrzebna ale niema co przesadzać bo odniesie to odwrotny skutek w postaci zbyt dużych strat ciepła. Ale uważam że od tego są projektanci.
odpowiedz
Odpowiedź do jablonki_4
Data dodania: 2018-11-06 14:37:17
Kanały wentylacyjne wywiewne stosuje się w pomieszczeniach tzw. „brudnych” i tych o podwyższonej wilgotności (kotłownia, kuchnia, łazienka, pralnia itd) natomiast w pomieszczeniach „czystych” montuje się nawiewniki w oknach lub ścianach budynku, dodatkowo drzwi powinny mieć podcięcia lub otwory wentylacyjne. Każdy projekt budowlany powinien zawierać dokładne zalecenia i opis wykonania wentylacji, niezależnie od tego czy będzie to wentylacja grawitacyjna czy mechaniczna.
odpowiedz
Odpowiedź do mokonski
Data dodania: 2018-11-11 19:40:10
Brawo! Jedyna merytoryczna wypowiedź. Jest dokładnie tak jak piszesz i to cała filozofia. Też w obecnie zamieszkiwanym mieszkaniu postawiłem na grawitacyjną, broniąc się przed rekuperacją. I wiecie co? Działająca wentylacja grawitacyjna jest jak yeti. Podobno ktoś ją widział...
odpowiedz
Odpowiedź do jablonki_4
Data dodania: 2018-11-06 12:52:07
Brawo widok! Decyzja jak każda inna na budowie! Niestety przeważnie chodzi o kasę, nie oszukujmy się. I albo ma się kasę albo trzeba sobie radzić;)
odpowiedz
Odpowiedź do widok
Data dodania: 2018-11-06 08:51:12
Karolina, nie bardzo też rozumiem takie pytanie na tak zaawansowanym etapie budowy. Nie będę zajmował stanowiska w temacie co jest lepsze bo idealnie wytłumaczył/a to "widok". U nas bynajmniej budynek na etapie projektu przewidywał wentylację mechaniczną - toż to wymaga przecież kominów, odpowiedniej ilości kanałów itp. Mamy wentylację w spiżarni, kuchni + kuchni pod okap. (w sumie 3 kanały). Mamy też w kotłowni, garażu, łazienkach, pralni i garderobie. No... chyba że twoje poddasze jest nieużytkowe i możesz teraz gdziekolwiek wstawić rurę w pomieszczenie przez strych, wymienić dachówkę na taką z kominkiem i w suficie zrobić kratkę. Jedno jest pewne... dom musi oddychać i niema co robić z niego termosu.
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-06 09:41:23
U nas budynek przewidywał wentylacje grawitacyjną i nadal przewiduje. Jest postawiony komin wentylacyjny. Wszystkie okna się otwierają. Mamy dziury w kuchni,pralni,lazience,pralni. Moje pytanie jest stąd iż non stop slyszy sie nawiewniki tak, nawiewiniki nie, w sypialniach tez dziury w sypialni w zadnym wypadku dziury. Wiec zapytalam Was jak robiliscie u siebie :)
odpowiedz
Odpowiedź do mokonski
widok  
Data dodania: 2018-11-06 10:06:52
My kanałów do sypialni nie robiliśmy. Nawiewniki będziemy musieli zamontować aby powietrze miało jak wejść do domu. Jeżeli chodzi o temat nawiewników to jeszcze nie robiliśmy rozeznania jakie. Wiem tylko że jest kilka rodzajów od najprostszych dziur sterowanych ręcznie po higrosterowalne z filtrami. U nas jeszcze nie ten etap budowy :)
odpowiedz
Odpowiedź do karolinalabajczyk
brigid  
Data dodania: 2018-11-06 12:45:56
kazdy powie Ci co innego, bo kazdy ma swoja koncepce, pomysly, obawy i przyzwyczajenia😊, jesli popatrzysz na projekty domow gotowych to nie znajdziesz w nich kanalow wentylacyjnych bezposrednio w pokojach, jedynym wyjatkiem bedzie kominek w salonie przy ktorym mozna znalezc kanal wentylacyjny albo nie, a same przepisy co do wentylacji sa tak sformulowane, ze nie jest doslownie i wyraznie nalozony obowiazek budowania kanalu wentylacyjnego bezposrednii w pomieszczeniach mieszkalnych, taki bezposredni wymog wskazany jest np. co do lazieniek, pralni, garazu
odpowiedz
Odpowiedź do karolinalabajczyk
Data dodania: 2018-11-10 11:34:38
W nowoczesnym budownictwie kratki wentylacyjne nie wystarcza. Trzeba doprowadzić do środka świeże powietrze. Najgorsze są pomieszczenia gdzie śpimy tam najczęściej wychodzi wilgoć na ścianie. Trzeba pamiętać o tym żeby zapewnić wymiane powietrza w pomieszczeniach.
odpowiedz
brigid  
Data dodania: 2018-11-15 20:21:57
czegoś nie rozumiem, czy współczesnemu użytkownikowi domu odpadły ręce, że nie może sobie okien otworzyć? chyba nie ma w projektach wszystkich domów stałych fixów?
odpowiedz
Odpowiedź do tomasznowak29
Data dodania: 2018-11-11 16:05:20
Stać mnie i nie robię żadnej nieekonomicznej , drogiej w utrzymaniu i w eksploatacji oraz montażu rekuperacji. A dlaczego? Dlatego że jestem inż. inżynierii śr. i mam WIEDZE. Dobry wybór GRATULUJE :):):) nie słuchaj zawistnych komentarzy! Pozdrawiam.
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-12 08:51:30
Mozesz jeszcze to jakos bardziej rozwinac?:)
odpowiedz
Odpowiedź do bryzatrzy
brigid  
Data dodania: 2018-11-16 07:52:59
To nie sa komentarze zawistne tylko.rozsadne, kazdy budujacy jest dla potencjalnych sprzedawcow technologii jeleniem, ktoremu mozna wcisnac dowolne rozwiazanie, nawet niepotrzebne byle odpowiednio drogie, zadaniem budujacego jest dobrze liczyc swoja kase i wydawac na to co uzna za korzystne dla siebie, na targach budowlanych spotkalam sie z panem ktory usilowal mnie przekonac ze obecnie w domu musi byc rekuperacja a nie moze byc went. grawitacyjnej, rozne bzdury czlowiek slyszy zdecydowac musi niestety sam i kierowac powinien sie rozsadkiem a nie tym ze mu ktos wmowi ze powinien miec reku bo tylko biedacy maja grawitacje 😈😈😈😈😈😈😈😈
odpowiedz
Odpowiedź do bryzatrzy
dirkbud  
Data dodania: 2018-11-11 20:17:51
Nie dajmy się zwariować. Przecież nikt nikogo nie zmusza do robienia rekuperacji! Po co to wywyzszanie i "naukowe" komentarze? Powiem tak: "róbta co chceta" i nikomu nic do tego..
odpowiedz
Data dodania: 2018-12-15 18:17:24
A ja tam się przymierzam do rekuperacji,a nie miałem w projekcie i mam SSO,koszt jakieś 10.000zł,ale jakość powietrza w domu bezcenna i to jest dla mnie najważniejsze. Zastanawiam się czy się uda upchnąć rury w wylewce,czas pokaże.
odpowiedz
karolinalabajczyk
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 284747
Komentarzy: 2294
Obserwują: 260
On-line: 9
Wpisów: 260 Galeria zdjęć: 1158
Projekt CALIFORNIA 2
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Łódź
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2020 kwiecień
2020 luty
2020 styczeń
2019 grudzień
2019 listopad
2019 październik
2019 wrzesień
2019 sierpień
2019 lipiec
2019 czerwiec
2019 maj
2019 kwiecień
2019 marzec
2019 luty
2019 styczeń
2018 grudzień
2018 listopad
2018 październik
2018 wrzesień
2018 sierpień
2018 lipiec
2018 czerwiec
2018 maj
2018 kwiecień
2018 marzec
2018 luty

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników